Kupujemy coraz więcej leków przez internet

18 Listopada 2016, 13:46

Całkowita wartość rynku e-aptek w pierwszych dziewięciu miesiącach 2016 roku wyniosła ponad 242 mln zł, co oznacza wzrost o 45 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim.

Rośnie sprzedaż leków i suplementów diety w aptekach internetowych. Wartość tego rynku wzrosła od początku tego roku do końca września o ponad 75 mln zł, w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2015 r.

W sieci najczęściej kupujemy produkty bez recepty

Leki i produkty dostępne bez recepty odpowiadają za blisko 2/3 rynku sprzedaży wysyłkowych e-aptek. Przyniosły one łącznie ponad 54 mln wzrostu. Stanowi to 73 proc. całkowitego wzrostu na rynku sprzedaży e-aptek. Przez internet klienci zamawiali najczęściej witaminy i minerały, mleka dla dzieci, kosmetyki, leki na przeziębienie i preparaty przeciwbólowe.

Według badania CBOS, leki dostępne bez recepty kupuje w sieci co dziesiąty badany (11 proc., w tym 4 proc. często), suplementy diety – 10 proc. (w tym 3 proc. często) i tyle samo – akcesoria medyczne i sprzęt rehabilitacyjny (10 proc. w tym 1 proc. często). Nielicznym internautom (2 proc.) zdarza się natomiast kupować w ten sposób leki dostępne na receptę.

Aleksandra Smolińska

Źródło: QuintilesIMS, CBOS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz