Akcja policji w 16 placówkach medycznych

10 Stycznia 2017, 11:38

Policjanci weszli do 16 placówek medycznych w całej Polsce. Chodzi podejrzenie oszustwa przy zakupie stentów stosownych w operacjach kardiologicznych - informuje RMF FM.

Dziś na polecenie prokuratury, policjanci wkroczyli do kilkunastu placówek medycznych na terenie kraju. Powodem jest podejrzenie oszustwa.

Gigantyczna akcja policji

To gigantyczna operacja Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Według informacji RMF FM chodzi o podejrzenie oszustwa. Kilka lat temu do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie miała trafić - w formie darowizny - duża partia stentów, czyli urządzeń poszerzających tętnice w zabiegach kardiologicznych. Śledczy podejrzewają, że część tych stentów nie została wykorzystana w szpitalu, ale trafiła do prywatnych klinik.

Policja zabezpiecza dokumentację medyczną

W ramach akcji zabezpieczona będzie dokumentacja osób leczonych w tych placówkach w ostatnich latach. Może to być nawet kilkanaście tysięcy kart pacjentów. Według ustaleń reporterów RMF FM, prokuratorzy uderzają głównie w firmę należącą do lekarza, profesora, który leczył ojca Zbigniewa Ziobry. Lekarz ten jest już oskarżony w prywatnym akcie przez ministra i jego matkę.

AS

Źródło: RMF FM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Wolny człowiek w zniewolonym kraju malutkich polityków Piątek, 13 Stycznia 2017, 23:30
Faszyści z Pod znaku Z nie dają za wygraną prowadząc prywatne śledztwo z udziałem państwowych- ogromnych
środków, kierując się zemstą. To oni przecież stanowią prawo i sprawiedliwość więc wszystko im wolno. Na ile jeszcze im pozwolimy.