Zdrowotny przegląd prasy

11 Stycznia 2017, 9:00

W dzisiejszej prasie między innymi o standardach opieki okołoporodowej, zmianach na rynku aptek i samorządowym programie in vitro w Warszawie.

Ciężarne wołają premier na pomoc, minister się ugina – pisze Klara Klinger w Dzienniku Gazecie Prawnej. Organizacje społeczne są zaniepokojone decyzją, by standardy okołoporodowe nie były zapisywane w rozporządzeniach. MZ obiecuje, że przygotuje nowe. Ale organizacyjne, a nie medyczne. O petycji do premier Szydło w sprawie przywrócenia dotychczasowej formy standardów okołoporodowych pisaliśmy tutaj.

Sieci apteczne mogą pozwać Skarb Państwa – czytamy w Rzeczpospolitej. Nawet 10 mld zł mogą wynieść roszczenia właścicieli sieci aptek wobec państwa, jeśli rząd uchwali projekt „apteka dla aptekarza”. Pisaliśmy o tym tutaj.

Personel medyczny musi dostosować dawkę leku uśmierzającego tak, aby był on skuteczny i ulżył pacjentowi w cierpieniu. O zmianach w ustawie o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta przeczytamy w dzisiejszej Rzeczpospolitej. My pisaliśmy na ten temat tutaj.

Ratusz kończy prace nad projektem programu dofinansowania zabiegów in vitro. Pierwsze zabiegi będą mogły odbyć się w wakacje, o ile rząd nie zablokuje tego programu – czytamy w stołecznym wydaniu Gazety Wyborczej. 

Puls Biznesu: Suplementy chcą być etyczne. Producenci suplementów diety obawiający się ustawowego zakazu reklamy, wolą uregulować się sami. 

Nasz Dziennik informuje dziś, że NFZ zbiera deklaracje szpitali, które chcą przystąpić do programu „Za Życiem”. 

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz