UK: Uber pomoże zmniejszyć kolejki do szpitali?

09 Marca 2017, 11:33

W Wielkiej Brytanii kierowcy Ubera zostaną przeszkoleni w zakresie przewozu osób starszych i niepełnosprawnych, na przykład ze szpitala do domu. Ma to zmniejszyć czas oczekiwania na wolne łóżka w szpitalu.

Spółka Cera i trzy lokalne firmy zajmujące się zdrowiem połączyły siły z NHS w celu zapewnienia opieki domowej dla pacjentów, w szczególności tych cierpiących na raka i na demencję. Ich działalność obejmować będzie przewóz osób chorych i opiekunów medycznych. Partnerstwo między Uberem i spółką Cera zakłada, że kierowcy otrzymają specjalne przeszkolenie w zakresie pracy z niepełnosprawnymi oraz będą mieli dostęp do samochodów, w których można przewozić osoby na wózkach inwalidzkich.

Rewolucja w zakresie transportu medycznego

Nowy pomysł na rozwiązanie problemu transportu medycznego został przyjęty z dużym entuzjazmem. Rząd określił plany jako „ciekawą i innowacyjną" odpowiedź na wyzwania stojące przed starzejącym się społeczeństwem w Wielkiej Brytanii. Kierowcy Ubera przewozić będą pacjentów do domu ze szpitala albo będą pośredniczyć w wysłaniu opiekunów do niepełnosprawnych osób.

Dr Ben Maruthappu, współzałożyciel spółki Cera, określa swoje zamierzenia jako rewolucję. - Starsi ludzie i osoby niepełnosprawne będą mieć dostęp do kierowców najwyższej jakości, a opiekunowie będą mogli sprawnie podróżować, tak aby świadczyć usługi we właściwym miejscu i we właściwym czasie —powiedział. Maruthappu, który sam jest lekarzem, uważa że partnerstwo w zakresie przewozu osób chorych pomoże rozwiązać niektóre problemy NHS związane ze zbyt długim czasem oczekiwania na wolne łóżka w szpitalu.

Aplikacja znajdzie opiekuna

Już teraz znalezienie opiekuna dla osób starszych w Londynie jest niezwykle trudne. Sytuację pogarsza trudny i długi dojazd do pacjenta. Struktury NHS, które korzystają z opiekunów medycznych, obejmują populację pięciu milionów ludzi w całym północnym Londynie, a także pięciu szpitali prowadzonych przez  NHS Trust. Klienci indywidualni też będą mogli zażądać specjalnie wyszkolonych kierowców Ubera. Obecnie start up medyczny Cera pozwala za pomocą specjalnej aplikacji zamówić opiekuna do domu i monitorować pomoc, jaką udziela on bliskim. Celem jest, aby znalezienie takiego opiekuna i jego dojazd na miejsce pracy zajęły nie więcej niż 4 godziny.  - Misją Ubera jest, aby każdy miał dostęp do rzetelnego, bezpiecznego i niedrogiego transportu i ta współpraca to realny krok naprzód w stronę urzeczywistnienia tego celu — powiedział Jo Bertram, regionalny General Manager Ubera.

Magdalena Mroczek

Źródło: telegraph.co.uk

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz