Brytyjska branża farmaceutyczna inwestuje w nowe leki

09 Marca 2017, 15:57

Nowe rozwiązanie forsowane przez brytyjski NHS oraz organizacje pozarządowe i firmy farmaceutyczne ma na celu zwiększanie dostępności do nowych leków. W tym celu w Wielkiej Brytanii zainicjowano kolejną już międzysektorową współpracę.

Przemysł farmaceutyczny w Anglii scentralizował się przenosząc główne siedziby koncernów do Manchesteru. Takie rozwiązanie ma ułatwić zagospodarowanie 1 miliarda funtów przeznaczonych na rozwój w dziedzinie leków. Dodatkowo współpraca pomiędzy Greater Manchester Health and Social Care Partnership została wsparta przez państwo w postaci 6 miliardów funtów przeznaczonych na opiekę socjalną, rozwój zdrowia oraz na wzmocnienie opieki i bezpieczeństwa w tym obszarze.

Branża farmaceutyczna i NHS wspólnie na rzecz pacjentów

Mike Thomson, prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Przemysłu Farmaceutycznego (ABPI) uznał, iż obszar ten napotkał ostatnio przeciwności, z którymi musi się teraz zmierzyć. W tej walce musi pomóc NHS, poprzez skupienie sie na rozwoju leków w odniesieniu do potrzeb społeczności lokalnej. Współpraca z NHS podkreśli znaczenie zdrowia w dzisiejszych czasach. Działalność w zakresie szpitalnictwa czy centów pomocy pozwoli na stworzenie opłacalnych i skutecznych form leczenia pacjentów z wykorzystaniem nowych leków.

Globalne centrum rozwoju nowych leków

- Nasza ambicją jest stworzenie najbezpieczniejszego i najbardziej efektywnego miejsca do pozyskiwania i odkrywania nowych leków na świecie. Chcemy poprawiać zdrowie i życie ludzi, uzyskać najwyższą wartość z pozyskanych pieniędzy oraz kontynuować rozwój Greater Manchester Health jako instytucji globalnej, światowego centrum inwestycji w efektywne badania i rozwój. Inicjatywa ta z całą pewnością pozwoli na odkrycia i ulepszenia w branży farmaceutycznej - mówi oficjalny koordynator współpracy, Jon Rouse.

Nowa brytyjska inicjatywa ma na celu poprawę wykorzystania i bezpieczeństwa leków przy użyciu danych i informacji zgromadzonych w NHS, co w konsekwencji jest szansą na dostarczanie pacjentom nowych preparatów i metod leczenia.

Anna Grela

Źródło: PharmaTimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz