Klinika onkologiczna szuka pieniędzy i pacjentów w Internecie

15 Marca 2017, 16:19

Na niekonwencjonalny pomysł pozyskania funduszy wpadła klinika leczenia chorób nowotworowych w Londynie. Placówka rozpoczęła kampanię na platformie crowdfundingowej ubiegając się o 350 tys. funtów w celu udostępnienia innowacyjnych i skutecznych form leczenia. 

The Care Onocology Clinic (COC) poszukuje funduszy na przetestowanie czterech aktywnych, tanich leków o niskim stopniu ryzyka wystąpienia efektów ubocznych . Jednocześnie ten sam model leczenia zostanie wdrożony do pozostałych prywatnych klinik na całym świecie, zapewniając skuteczną terapię w przystępnej cenie przy jednoczesnym maksymalnym zwrocie zysków dla inwestorów – informuje klinika w Londynie.

Lek ma zwiększać szansę osób z chorobą nowotworową

Lek został zatwierdzony przez farmakologiczny wydział leczenia chorób nowotworowych NHS. Wyniki badań świadczą, że lek jest dobrze przyswajalny przez pacjentów, może blokować rozwój komórek nowotworowych oraz uderzyć w przemianę komórek rakowych, prowadząc do spowolnienia lub zapobiegnięcia ich dalszej reprodukcji.

Lek został zatwierdzony przez Agencję Regulacji Leków i Produktów Leczniczych (MHRA). Aktualnie COC oczekuje na pozytywną opinię etyczną. Klinika potrzebuje więcej  przypadków do zwiększenia bazy danych pacjentów potwierdzających skuteczność działania leku.

To pierwsze tego typu działania na świecie

„Podstawowym celem projektu jest pokazanie światu, że istnieje sposób na efektywne leczenie nowotworu dostępne dla miliona pacjentów, w przystępnej cenie. Naszym głównym założeniem jest umożliwienie pacjentom zmniejszenia ilości szkodliwych zabiegów chemioterapii dzięki działaniom naszych leków”- podsumowuje projekt dr Robin Bannister, współzałożyciel COC.

Do tej pory często można było się spotkać z pacjentami szukającymi wsparcia przy pokryciu finansowania drogiego leczenia. Nie zdarzyło się jeszcze, aby to klinika próbowała dotrzeć do większej ilości pacjentów poprzez platformę crowdfundingową. Akcja zbierania pieniędzy rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy na platformie Seedrs.

JanKa

Źródło: PharmaTimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz