Zdrowotny przegląd prasy

20 Marca 2017, 8:56

W dzisiejszej prasie m.in. o sprawozdaniu z funkcjonowania ustawy refundacyjnej, ograniczeniu warunków wejścia do sieci szpitali i podwyżkach wynagrodzeń dla pracowników medycznych.

Ministerstwo Zdrowia negatywnie oceniło sposób wdrożenia i wykonania przepisów ustawy refundacyjnej. Błędy chcą zniwelować wprowadzając nowelizacje – czytamy w Rzeczpospolitej. O sprawozdaniu MZ z funkcjonowania ustawy refundacyjnej pisaliśmy tutaj

Ministerstwo Zdrowia bez konsultacji „wrzuca” różne pomysły, które powodują że nikt nie może czuć się bezpieczny – pisze w Rzeczpospolitej Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. 

MZ łagodzi warunki jakie muszą spełniać szpitale w sieci. Docelowo wszystkie szpitale będą musiały zorganizować prowadzenie przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy oddziałach ratunkowych, ale nie jest to już warunek konieczny wejścia do sieci – czytamy w Naszym Dzienniku. 

Podwyżki czyli blef ministra – czytamy w Gazecie Wyborczej. Minister zdrowia obiecuje, że pracownicy szpitali i przychodni od lipca zaczną dostawać podwyżki. - To blef. Minister wie, że nie będzie z czego ich dać, ale liczy że ludziom się to utrwali – komentują lekarze. 

Reklamy napędzają konsumpcję leków – pisze Wojciech Kamiński w Gazecie Polskiej Codziennie. Ta gra toczy się o naprawdę wielkie pieniądze. Przemysł farmaceutyczny szacuje, że zakaz reklamy leków sprzedawanych bez recepty i suplementów diety spowoduje spadek wartości produkcji o 1,7 mld zł rocznie. 

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz