J. Pinkas ministrem w Kancelarii Premiera. Czym będzie się zajmował?

13 Kwietnia 2017, 16:17

Były wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko sekretarza stanu w KPRM. Będzie się zajmował zmianami organizacyjnymi w nadzorze nad bezpieczeństwem żywności.

O tym, że premier Beata Szydło ma wobec byłego wiceministra zdrowia dalsze plany, pisaliśmy już na początku lutego. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, jakie konkretnie stanowisko otrzyma Jarosław Pinkas.

Ważne stanowisko w KPRM

Dziś oficjalną informację na ten temat przekazało nam Centrum Informacyjne Rządu. - Informujemy, że Pan Jarosław Pinkas został powołany z dniem 13.04.2017 r. na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  oraz na Pełnomocnika Rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności. To oznacza, że Pinkas zajmie się planowanym od dawna połączeniem inspekcji w jedną instytucję zajmującą się nadzorem nad żywnością.

Kolejna misja J. Pinkasa

Przypomnijmy, że w Ministerstwie Zdrowia Jarosław Pinkas zajmował się m.in. zdrowiem publicznym. Został zdymisjonowany w styczniu tego roku. Wcześniej Pinkas był bliskim współpracownikiem Zbigniewa Religi i wiceministrem zdrowia w poprzedniej kadencji rządu PiS. Przed powołaniem do rządu był zastępcą dyrektora ds. klinicznych i organizacyjnych Instytutu Kardiologii w Aninie. Jest lekarzem ze specjalizacją II stopnia w zakresie medycyny rodzinnej i II stopnia w zakresie zdrowia publicznego. W 1998 był zastępcą Kierownika Oddziału Regionalnego ds. Ubezpieczeń Zdrowotnych w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Aleksandra Smolińska

Foto: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz