UK: Podwójny budżet na leczenie chorób tropikalnych

20 Kwietnia 2017, 10:58

Rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział wzmożenie aktywności w walce przeciwko zaniedbanym chorobom tropikalnym, takim jak jaglica czy ślepota rzeczna.

Na najbliższe 5 lat dotychczasowy budżet na leczenie chorób tropikalnych ma zostać podwojony do 360 milionów funtów.

Miliard funtów dla krajów rozwijających się

100 milionów funtów z budżetu przeznaczonego na walkę z tropikalnymi chorobami pochodzi z programu Ross Fund. Program trwający od 2016 do 2021 roku przewiduje miliard funtów do zainwestowania i pomocy w leczeniu poważnych schorzeń w krajach rozwijających się. Rząd przekazuje środki na diagnozowanie, testy kliniczne i transport nowych leków, diagnoz i metod leczniczych służących walce z chorobami.

Według rzecznik Department for International Development, Priti Patel, zwiększona inwestycja zapewni opiekę medyczną ponad 200 milinom ludzi dotkniętym chorobami tropikalnymi.

Wielka Brytania odgrywa wiodącą rolę w walce z chorobami tropikalnymi

Pakiet pomocy ma na celu wyeliminowania m.in. eliminację leiszmaniozy, choroby pasożytniczej niszczącej narządy wewnętrzne, która jest przenoszona przez zarażone muchy.

Przewidziano również środki dla zapewnienia opieki 400 tys. ludzi ze ślepotą spowodowaną jaglicą,  oraz na działania zapobiegające dziesiątkom tysięcy przypadków infekcji lymphatic filariasis, przenoszonej przez komary.

Rząd pokłada duże nadzieje we współpracy swoich uniwersytetów z firmami farmaceutycznymi i organizacjami pozarządowymi w walce z chorobami tropikalnymi.  Wielka Brytania chce odgrywać wiodącą role w walce z problemami zdrowotnymi krajów mniej rozwiniętych.

JanKa

Źródło: PharmaTimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz