Dziś w Senacie głosowanie nad „apteką dla aptekarza”

21 Kwietnia 2017, 7:39

Dziś kończy się dwudniowe posiedzenie Sejmu i Senatu. Posłom nie udało się dokończyć prac nad ustawą wprowadzającą ratunkowy dostęp do leków i receptę na ellaOne. Senat zagłosuje natomiast nad kontrowersyjnym projektem zmian na rynku aptek.

Wczoraj w Senacie odbyła się debata nad projektem „apteka dla aptekarza”. Dziś głosowanie, przed którym senatorowie rozpatrzą wniosek senatora PO Tomasza Grodzkiego o odrzucenie ustawy w całości i poprawki złożone przez Senatora M. Augustyna (PO) na podstawie uwag senackiego Biura Legislacji. Chodzi o zapis, na podstawie którego tylko farmaceuta będzie mógł być właścicielem apteki i o kryteria demograficzne i geograficzne przy tworzeniu nowych aptek.

Ratunkowy dostęp do leków i ellaOne dopiero na kolejnym posiedzeniu Sejmu

Sejm przerwał prace nad ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej, w której rząd m.in. wprowadza ratunkowy dostęp do leków i receptę na ellaOne. Nieoficjalnie mówi się, że powodem przerwania prac nad projektem były zapisy, które dawały Ministrowi Zdrowia prawo decydowania o tym, jak długo będą obowiązywały decyzje refundacyjne. Takie zapisy na ostatnim posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia ostro skrytykowała opozycja wskazując, że przyczynią się one do rozmontowania ustawy refundacyjnej. Prace nad rządowym projektem mają być kontynuowane na kolejnym posiedzeniu Sejmu. 

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz