Zdrowotny przegląd prasy

21 Kwietnia 2017, 8:58

Dziś w prasie m.in. o roli lekarzy rodzinnych, planowanych zmianach na rynku suplementów diety i nowych technologiach w medycynie.

„Lekarze rodzinni stracili zapał” – pisze Elżbieta Cichocka w Gazecie Wyborczej. Rola lekarza rodzinnego została zredukowana do wypisywania skierowań. Specjaliści zrobili wszystko by udowodnić, że tylko oni mogą prawidłowo rozpoznać i leczyć konkretne choroby. 

„Przyszłość w lekach innowacyjnych” – w Parkiecie wywiad z prezesem Celon Pharma. W zeszłym roku spółka pozyskała od inwestorów 245 mln zł. Zaczynamy też projekt rozbudowy centrum badawczo-rozwojowego za 80-100 mln, w którym zatrudnienie znajdzie 200 naukowców. Traktujemy leki generyczne jako przepustkę do robienia leków innowacyjnych - czytamy. 

„Suplementy diety wciąż udają leki” – w Rzeczpospolitej rozmowa z Ewą Rutkowską. Podstawową zasadą powinien być zakaz wprowadzania pacjentów w błąd – mówi prawniczka.

„Sztuczna inteligencja i roboty zamiast lekarzy” – czytamy w Rzeczpospolitej. Warszawa może być regionalnym centrum nowych technologii w medycynie. Ponad połowa pacjentów chciałaby korzystać ze zdalnych konsultacji z internistą – wynika z raportu PwC, który powstał na podstawie badania „Dlaczego sztuczna inteligencja i roboty na nowo zdefiniują opiekę zdrowotną”. 

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz