Zdrowie głównym tematem kampanii wyborczej w UK?

21 Kwietnia 2017, 10:32

Przewodniczący British Medical Association, po zaskakującej zapowiedzi premier Theresy May dotyczącej wcześniejszych wyborów, wezwał polityków, aby kryzys w brytyjskiej służbie zdrowia stał się głównym tematem kampanii.

W obawie o zepchniecie w świetle Brexitu sprawy NHS na margines, podkreślił, że fundusz „znalazł się w krytycznym punkcie” i powinien stać się priorytetową dla polityków sprawą do załatwienia.

Trzeba uleczyć sytuację w brytyjskiej  służbie zdrowia

Braki kadrowe, potrzeby socjalne i przyszłość tysięcy europejczyków pracujących w NHS to najpilniejsze kwestie do załatwienia. Jak uważa BMA system zdrowotny nie może działać dalej bez skutecznego planu. Sprawy żądań pracowników funduszu i potrzeb pacjentów powinny zostać rozwiązane.

„Silna i stabilna sytuacja lekarzy rodzinnych oznacza silny NHS, niezależnie od wyników wyboru, ważne jest, aby rząd dostarczył potrzebne inwestycje i wsparcie, którego tak bardzo potrzebuje służba zdrowia i pacjenci z całej Wielkiej Brytanii”- podkreśla przewodnicząca Królewskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

JanKa

Źródło: PharmaTimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz