NIK skontroluje program 75+ i leczenie niepłodności?

11 Maja 2017, 9:36

Sejmowa Komisja Zdrowia zgłosiła propozycje tematów, którymi zdaniem posłów, w przyszłym roku powinna się zająć Najwyższa Izba Kontroli. Wśród nich jest między innymi kontrola bezpieczeństwa solariów i realizacja programu 75+.

Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła wczoraj propozycje tematów do planu pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2018 rok. Wszystkie zgłoszone przez posłów tematy zostały zaakceptowane przez KZ.

Solaria, kolejki i 75 plus

Zgodnie z propozycją sejmowej Komisji Zdrowia w przyszłorocznym planie prac NIK może się m.in. znaleźć kontrola bezpieczeństwa solariów, kontrola realizacji rządowego programu bezpłatnych leków dla seniorów, środowiskowej opieki psychiatrycznej i medycyny pracy. Posłowie zaproponowali także wpisanie do planu prac NIK kontroli kolejek do specjalistów, dostępności i metod leczenia niepłodności, badań profilaktycznych w POZ i opieki stomatologicznej nad dziećmi.

Do dzisiaj propozycje sejmowych Komisji dotyczące przyszłorocznego planu kontroli NIK muszą trafić do sejmowej Komisji Kontroli Państwowej. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: Sejm

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz