NFZ ogłosi konkursy dla szpitali spoza sieci już w czerwcu

12 Maja 2017, 15:53

Po opublikowaniu listy szpitali, które znajdą się w sieci, NFZ ogłosi konkursy na pozostałe świadczenia. MZ poinformowało właśnie, że pierwsze postępowania zostaną ogłoszone na przełomie czerwca i lipca br.

Placówki medyczne, które dziś mają kontrakt na leczenie szpitalne, świadczenia wysokospecjalistyczne, aos, rehabilitację leczniczą, programy lekowe, nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, będą mogły przedłużyć umowy maksymalnie do końca września br. Konkursy w tych zakresach mają być ogłoszone po 27 czerwca, czyli po opublikowaniu listy placówek, które znajdą się w sieci szpitali (z wyjątkiem świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej).

W drugiej kolejności ratownictwo medyczne i opieka psychiatryczna

Umowy na świadczenia specjalistyczne w zakresie, w którym nie zostaną objęte umowami w ramach sieci szpitali, opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień oraz ratownictwo medyczne na wniosek dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu i za zgodą świadczeniodawcy mogą zostać przedłużone do 30 czerwca 2018 r. Konkursy na te świadczenia ruszą od kwietnia 2018 r.

Aleksandra Smolińska

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Mariusz Sobota, 13 Maja 2017, 11:46
W lutym br. Minister Radziwiłł zapewniał że jeszcze przez rok od utworzenia sieci szpitali na zasadzie aneksowania będzie możliwość funkcjonowania systemu na obecnych zasadach. Brawo konsekwencja...brawo profesjonalizm rodem z PRL...