10 chętnych na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta

15 Maja 2017, 12:03

Jak się dowiedzieliśmy w ministerstwie zdrowia, na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta zgłosiło się 10 chętnych. Zaplanowane na ubiegły tydzień rozmowy z kandydatami, zostały jednak przesunięte na późniejszy termin. Przypomnijmy, że pacjenci czekają na nowego Rzecznika już blisko pół roku. 

- W związku z ogłoszonym przez Ministra Zdrowia naborem na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęły oferty złożone przez dziesięciu kandydatów - poinformowała nas Milena Kruszewska, rzeczniczka ministerstwa zdrowia.

Na razie nie poznamy nazwisk osób, które przystąpiły do konkursu

Jak wyjaśnia MZ, dane osobowe osób ubiegających się o stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta objęte są ochroną na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. - Kandydaci na przedmiotowe stanowisko składają oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych jednakże jedynie do celów rekrutacji, nie udzielają w nim zaś zgody na dalsze udostępnianie danych ich dotyczących – dodaje rzeczniczka MZ.

Od grudnia pacjenci bez nowego Rzecznika

Przypomnijmy, że Krystyna Barbara Kozłowska została odwołana przez premier Szydło z tego stanowiska w połowie grudnia ubiegłego roku. Nie podano wówczas powodów tej zmiany. Poinformowano jedynie, że do czasu powołania następcy, Kozłowska będzie nadal pełniła obowiązki RPP.

MZ ogłosiło konkurs na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta dopiero na początku kwietnia. Nabór trwał do 14 kwietnia. Kandydatów na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta ma wskazać trzyosobowy zespół ekspertów - jednym z ekspertów ma być przedstawiciel Kancelarii Premiera. To oni mają przedstawić premier Szydło propozycje osób, spośród których zostanie wybrany nowy Rzecznik. 

 

Aleksandra Smolińska

Foto: RPP

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz