E.Piotrowska-Rutkowska: „Apteka dla aptekarza” to dobra wiadomość dla pacjentów

16 Maja 2017, 11:51

W ten sposób podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod ustawą wprowadzającą zmiany na rynku aptek komentuje prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. NIA od początku wspierała regulacje, które znalazły się w ostatecznym kształcie ustawy.

 - Ta ustawa to przede wszystkim dobra wiadomość dla polskich pacjentów oraz właściwy krok w kierunku uporządkowania sektora aptecznego. W imieniu wszystkich farmaceutów, na co dzień pracujących z milionami polskich pacjentów,  serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi, Posłom, Senatorom, Przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia oraz wszystkim tym, którzy od początku popierali te rozwiązania. Dzisiejszą decyzję Pana Prezydenta traktujemy jako  ogromy kredyt zaufania. Jestem w pełni przekonana, że polscy farmaceuci celująco zdadzą ten egzamin i udowodnią, że warto było nam zaufać. Naszą rolą jest służenie polskiemu pacjentowi swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem. Naszą postawą będziemy to udowadniać każdego dnia -  powiedziała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego, mimo że jeszcze w piątek w Kancelarii trwały rozmowy na temat nowych regulacji z przedstawicielami środowiska. Mimo sprzeciwu przedsiębiorców i techników farmaceutycznych, zmiany na rynku aptek wkrótce wejdą w życie. Szerzej pisaliśmy na ten temat tutaj.

Aleksandra Smolińska

Źródło: NIA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz