NHS wydaje 134 mln funtów rocznie na leczenie palaczy

17 Maja 2017, 11:03

Według badań Cancer Research UK, NHS mógłby zaoszczędzić 67 mln funtów rocznie gdyby zmniejszyć o połowę liczbę palaczy.

Ograniczenie palenia w Wielkiej Brytanii do 5 proc. do 2035 r. nie tylko pozwoliłoby zaoszczędzić dziesiątki milionów funtów  w NHS i opiece socjalnej, ale również dodatkowe 548 mln funtów dla gospodarki.

Walka z nałogiem uzdrowi społeczeństwo i budżet NHS

Jednocześnie NHS rozwiązałby częściowo narastający problem przeciążonych szpitali. Oddzielnie badanie w „Tobacco Control” opublikowała organizacja charytatywna UK Health. Stwierdzono tam, że wyniki w obniżeniu liczby palaczy pozwoliłoby uniknąć blisko 100 tys. nowych przypadków chorób związanych z paleniem, w tym 35,9 tys. przypadków nowotworów.

Publikacja badań przed wyborami parlamentarnymi ma zwrócić uwagę na potrzebę opracowania nowej strategii zwalczania palenia tytoniu, która częściowo wsparła by działania odzyskania przyszłej stabilności NHS.

Ograniczenie liczby palących do 5 proc. w porównaniu do stanu obecnego, może w ciągu 20 lat wpłynąć na zmniejszenie się liczby chorych: o 35,9 tys. w przypadu nowotworów, 29 tys. w przypadku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, o 24,9 tys. zawałów i 7,6 tys. w przypadku chorób serca.

JanKa

Źródło: PharmaTimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz