Będą zmiany w ustawie „Apteka dla aptekarza”?

18 Maja 2017, 11:04

Technicy farmaceutyczni zapowiadają, że do podpisanej we wtorek ustawy „Apteka dla aptekarza” zostaną zgłoszone poprawki, które umożliwiłaby technikom farmaceutycznym prowadzenie własnych aptek. 

Nowelizacja Prawa farmaceutycznego, podpisana wczoraj przez prezydenta, blokuje możliwość otwierania nowych aptek przez techników farmaceutycznych. Technicy są przeciwni takiemu rozwiązaniu. - Jeśli ustawa ma dotyczyć zawodów pracujących w aptece, istotne jest, aby objęła także nas techników - uważa Aneta Klimczak, wiceprezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP i zapowiada, że środowisko będzie się starało namówić posłów do znowelizowania przepisów.

Technicy przekonują posłów do swoich racji

- Będziemy działać, rząd przygotowuje się do dużej nowelizacji prawa farmaceutycznego, dlatego na pewno podejmiemy próby, by zmienić nastawienie rządzących oraz by przy zmianie, pod uwagę wziąć także techników farmaceutycznych. Rozmawiamy z różnymi opcjami, chcemy dotrzeć do posłów. Będziemy tłumaczyć swoje racjonalne argumenty, nie może być tak, że zostaliśmy pominięci. Niedługo głosowana ma być poprawka w ustawie refundacyjnej, jeszcze przed tym będziemy próbować porozumieć się z decydentami w naszej sprawie. Na dzień dzisiejszy zarówno PiS i PO złożyli taką samą poprawkę, która wykreśla krzywdzący dla techników wykaz A - komentuje dla nas wiceprezes ZZTF RP.

Anna Grela

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz