W przyszłym tygodniu w Sejmie głosowanie nad "medyczną" marihuaną

17 Maja 2017, 16:26

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, na najbliższym posiedzeniu Sejmu zdecydują się losy projektu ustawy regulującej dostęp do tzw. medycznej marihuany. Sejmowa Komisja Zdrowia zakończyła prace nad projektem pod koniec lutego.

Prace nad projektem dot. dostępu do tzw. medycznej marihuany w nadzwyczajnej podkomisji sejmowej trwały o kilka tygodni dłużej, niż przewidywano i były bardzo burzliwe. Deklarowana na początku przez wszystkie kluby parlamentarne chęć współpracy w efekcie doprowadziła do tego, że w projekcie złożonym przez posłów Kukiz’15 znalazły się dość znaczące korekty. Ostatecznie stanęło na tym, że pacjenci będą mieli możliwość wykupienia leków na bazie marihuany na podstawie wystawionej przez lekarza recepty, ale leki nie będą refundowane. Marihuana nie będzie również uprawiana w Polsce.

Komisja zdrowia ostatecznie przyjęła projekt na początku lutego. Dopiero teraz Sejm zagłosuje nad całością ustawy. Jak wynika z naszych informacji, będzie to już w przyszłym tygodniu. 

Aleksandra Smolińska

Foto: Sejm/K.Białogórski

Polecamy także:

  • Szerzej o projekcie dot. "medycznej" marihuany pisaliśmy tutaj
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

fgh Czwartek, 18 Maja 2017, 11:03
po co pozwolenie lekarza skoro lekarz nie ma żadnej wiedzy na temat marihuany? nie mówiąc o tym, że większość lekarzy do niedawna twierdziła, że marihuana to samo zło