Republikanie tracą poparcie przez uchylenie Obamacare?

19 Maja 2017, 10:01

Część republikanów mogła zaprzepaścić swoje szanse na reelekcje z powodu swojego głosowania za uchyleniem ustawy Obamacare. 

Ankietę przeprowadziła organizacja wspierająca Demokratów, w 15 okręgach wyborczych, które reprezentują Republikanie.

Im więcej Amerykanie wiedzą o AHCA, tym mniej ją lubią

52% ankietowanych wyborców, którzy wiedzą, że ich przedstawiciel głosował na ustawę American Health Care Act wspieraną przez Donalda Trumpa, powiedział że wolałby oddać głos na Demokratę w przyszłym roku.  40% zadeklarowało, że zagłosowałoby tak samo.

Ankieta prowadzona przez PAC Priorities USA Action oraz Patriot Majority, wykazała również, że im większą wiedzę na temat ustawy posiadał wyborca, tym większe szanse, że jej nie popiera. W przeprowadzonej ankiecie 45% osób wykazało, że posiada dużą wiedzę na temat aktu, z czego 34% wykazało pozytywną opinię na jego temat, a aż 65% nieprzychylnie wypowiadało się na jej temat.

Demokraci na pewną wykorzystają wpadki Republikanów 

Poprzednia wersję ustawy Republikanów poparło zaledwie 17% ankietowanych. To świadczy o tym jak Amerykanie przyzwyczaili się do Obamacare. Wiadome jest już też czego oczekują od partii rządzącej w tej sprawie. Organizacja Priorities USA rozpoczęła kampanię reklamową kierowaną do prawodawców republikańskich, którzy poparli AHCA. Wydano 100 tys. dolarów na kampanię cyfrową, która ma wywrzeć na prawodawcach poparcie zmian w niektórych, bardziej skrajnych i gorzej odbieranych przepisach ustawy.

JanKa

Źródło: Times

Foto: gop.com

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz