Konserwatyści zadeklarowali 8 mld funtów dla NHS

19 Maja 2017, 15:20

W Wielkiej Brytanii trwa karuzela przedwyborczych obietnic. Tym razem partia konserwatystów zadeklarowała, że chce przeznaczyć dodatkowe 8 mld funtów na NHS po wygranych wyborach. Dofinansowanie ma pochodzić ze zwiększenia kosztów usług dla osób zza granicy.

Celem jest stworzenie siedmiodniowej opieki NHS

Propozycja Konserwatystów spotkała się z dużą fali krytyki. Średnie koszty leczenia osób spoza Wielkiej Brytanii wzrosną do 600 funtów, a dla studentów do 450 funtów.  Partia zapowiedziała, że priorytetową kwestią dla nich będzie utrzymanie 140 tys. pracowników z krajów Unii Europejskiej po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii. Konserwatyści także postawili za swój cel stworzenie „najbardziej ambitnego programu inwestycji w budynki i technologię, jaką NHS kiedykolwiek widział”.

Pomoc finansowa to za mało

Póki co obie partie prześcigają się w zapowiedziach dofinansowania NHS. W swoim manifeście liberałowie zapowiedzieli 6 mld funtów sfinansowane z 1% podatku. Wszyscy eksperci za to do tej pory powtarzają, że pomoc finansowa, to jedynie wierzchołek potrzeb NHS i potrzebna jest zmiana działania instytucji.

JanKa

Źródło: Telegraph

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz