K.Radziwiłł: Od stycznia nie zniknie NFZ

19 Maja 2017, 18:29

Mimo wcześniejszych zapowiedzi rządu, od 1 stycznia przyszłego roku nie zniknie Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa likwidację NFZ poprzedzi okres przejściowy. 

Przez rok Narodowy Fundusz Zdrowia będzie w stanie likwidacji, takie rozwiązanie jest brane pod uwagę - powiedział w rozmowie z IAR minister Konstanty Radziwiłł. Jak wyjaśnił jest to jedno z rozwiązań, które MZ bierze pod uwagę. W tym czasie Fundusz miałby stopniowo przekazywać swoje zadania.

Minister kolejny raz podkreślił, że zmiany mają doprowadzić do powszechnego dostępu do służby zdrowia. Likwidacja NFZ ma być tylko środkiem do osiągnięcia tego celu. 

AS

Źródło: IAR

Foto: KPRM

Polecamy także:

  • O tym, że likwidacja NFZ może być przesunięta o rok, pisaliśmy tutaj
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

reta Niedziela, 21 Maja 2017, 18:08
panie ministrze prawda jest taka iż kasa chrych nie zniknie od 2018 pomimo iż pan sam to deklarował tak jak i powołanie urzędu zdrowia publicznego pan poprostu nic nie zmieni nie zrobi pan rzuca hasła z których potem sie wycofuje nie jest pan wiarygodny !!!!! panu tylko apteki i farmaceutyki preparaty szczrpionki i szkodliwe suplementy diet !'' pis powinien pana odwołać bo nic pan ze swouch deklaracji nie realuzuje przez co ignoruje pan nas podatników