W przyszłym tygodniu Sejm zajmie się łączeniem inspekcji

07 Lipca 2017, 12:49

Na przyszły piątek w Sejmie zaplanowane zostało pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. 

W konsekwencji rządowego projektu ustawy część zadań, które w tej chwili wykonuje Państwowa Inspekcja Sanitarna zostanie przekazana pod nadzór ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Projekt od początku wzbudza wiele kontrowersji. Koncepcja łączenia inspekcji jest jednym z powodów zerwania dialogu NSZZ „Solidarność” z ministerstwem zdrowia. Przeciwko zmianom protestują też pracownicy sanepidów. Mimo kontrowersji za tydzień w Sejmie zaplanowano pierwsze czytanie ustawy.

Jak wyjaśnia rząd, projekt dotyczy stworzenia w Polsce nowego jednolitego, zintegrowanego systemu kontroli bezpieczeństwa i jakości żywności na wszystkich etapach produkcji przez skonsolidowanie wszystkich procesów kontrolnych i monitorujących w całym łańcuchu żywnościowym oraz powołania Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności podległej Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Aleksandra Smolińska

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

zmoras Sobota, 08 Lipca 2017, 8:39
oby skutecznie i konkretnie a jak zwykle prowizorka zmiany jedna powinna być państwowa inspekcja od pola. do stołu bo jak tamte obecne na czele z niezatapialnym sanepidem zostaną z masą urzędników a PIS powoła jeszcze Jedną to urzędników przybędzie a żywność z konserwantami jak jedliśmy tak będziemy dalej w sejmie najlepszy projekt złożył Kukiz 15 inspekcja pod Premiera jedna i stawianie na żywność ekologiczną a obecnie konserwanty nie nie ośmiesza się sanepud jakoby pod ich kontrolami jedzenie było zdrowe !!! PIS niech pilnie to zmienia ma poparcie w społeczeństwie w obecnych inspekcjach takich jak sanepid czy iharse pihy itp.panuje nepotyzm rodzinki etatki mają