Sejm przyjął poprawkę Senatu do ustawy o medycznej marihuanie

07 Lipca 2017, 14:38

Dziś Sejm na posiedzeniu plenarnym przyjął poprawkę Senatu do ustawy ułatwiającej dostęp do tzw. medycznej marihuany. O odrzucenie poprawki apelował współautor ustawy, poseł Piotr Liroy-Marzec.

- Wszystkie regulacje są już zawarte w Prawie farmaceutycznym i w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Narkotyki przepisuje się na specjalnych receptach i to żadna nowość. Jest to czysta propaganda i czysta nadregulacja. Ona nic nie wnosi, a może tylko grozić ponowną notyfikacją i wydłużeniem prac. Podejrzewam, że ministerstwo może mieć takie intencje. Proszę o głosowanie przeciwko tej poprawce – mówił dziś w Sejmie Piotr Liroy-Marzec.

Posłowie zagłosowali jednak za przyjęciem poprawki Senatu. Przesądza ona o tym, że leki recepturowe zawierające marihuanę wydawane będą z przepisu lekarza na tzw. receptę Rpw, stosowaną w przypadku leków zawierających substancje psychotropowe. Poprawka eliminuje też możliwość wystawiania recept na te leki przez lekarzy weterynarii. Ma to zapobiec ewentualnym nadużyciom.

Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy.  

Aleksandra Smolińska

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz