Sanofi przejmuje spółkę biotechnologiczną

12 Lipca 2017, 15:52

Spółka Sanofi ogłosiła planowane przejęcie firmy Protein Sciences, prywatnej spółki biotechnologicznej zajmującej się wytwarzaniem szczepionek, której siedziba znajduje się w Meriden w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. 

Zgodnie z umową spółka Sanofi dokona płatności z góry w wysokości 650 milionów dolarów i zapłaci do 100 milionów dolarów po ukończeniu określonych etapów prac. 

W październiku 2016 roku wytwarzana przez firmę Protein Sciences czterowalentna szczepionka przeciwko grypie została dopuszczona do obrotu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Preparat ten to jedyna zatwierdzona przez FDA szczepionka przeciwko grypie oparta na rekombinowanym białku.

„Przejęcie firmy Protein Sciences pozwoli nam uzupełnić nasze portfolio produktów przeciwko grypie o rekombinowaną szczepionkę, której skład nie jest oparty na białku jaja kurzego ” – powiedział David Loew, wiceprezes wykonawczy Sanofi i szef Sanofi Pasteur.

Przejęcie, które zostało jednogłośnie zatwierdzone przez zarząd firmy Protein Sciences i większość jej udziałowców, ma zostać sfinalizowane w trzecim kwartale 2017 roku, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń.

 

Aleksandra Smolińska

Źródło: mat/pras 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz