Pacjenci i liderzy sektora medycznego jednoczą się przeciwko reformom Trumpa

17 Lipca 2017, 9:32

Reformy Obamacare są bardzo niepopularne i większość obywateli uważa, że rząd powinien pozostawić przynajmniej ramy prawne Obamacare.


Kilka badań opinii publicznej w ostatnim czasie potwierdziło, że nową reformę służby zdrowia popiera zaledwie 12% respondentów, a 53% opowiedziało się przeciwko niej.

Senatorowie przed trudnym wyborem

Eksperci są zdania, że senatorowie muszą dokonać wyboru pomiędzy zadowoleniem wyborców a inwestorami. Grupy pacjentów i lekarzy opowiedziały się już przeciwko reformie. Są oni zdania, że cięcia w Medicaide zaszkodzą pacjentom i mogą nawet przyczynić się do wzrostu śmiertelności. Przeciwnicy ustawy osiągnęli ostatnio duży sukces organizując akcje protestacyjne na terenie całego kraju. 

Wygrywają przeciwnicy ustawy

"Debata się skończyła, przeciwnicy ustawy zjednali sobie opinię publiczną", powiedział Robert Blendon, profesor polityki zdrowotnej i analityk polityczny Harvard School of Public Health.

Wielu senatorów już teraz wyraziło swoje obawy co do zmian w ustawie. Wycofanie Medicaid może prowadzić do utworzenia grupy 15 mln nieubezpieczonych osób. Mogą też spaść zyski ubezpieczycieli. W listopadzie 2018 roku odbędą się wybory do kongresu i już teraz rozpoczyna się walka o głosy wyborców i opinii publicznej.

Magdalena Mroczek

Źródło:Moderhealthcare
Foto: WhiteHouse/FB

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz