Obywatelskim projektem ustawy zajmą się dwie sejmowe komisje

20 Lipca 2017, 15:53

Obywatelskim projektem ustawy o warunkach zatrudnienia zajmą się dwie sejmowe komisje: zdrowia i finansów publicznych – zdecydowali dziś posłowie.

Posłowie nie zgodzili się na ekspresowe tempo prac nad obywatelskim projektem

Posłowie nie zgodzili się na skierowanie projektu ustawy od razu do II czytania. Wniosek taki zgłosił przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Argumentował wczoraj, że sprawa jest tak ważna, że należy się nią zająć „natychmiast”. Propozycję PSL poparli niemal wszyscy posłowie opozycyjni. Przeciwni byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch posłów klubu .Nowoczesna: Piotr Misiło i Mirosław Pampuch.

Obywatelski projekt trafi do dwóch sejmowych komisji

Projekt ustawy zostanie teraz skierowany do prac w komisjach sejmowych. Zajmą się nią komisja zdrowia oraz komisja finansów publicznych. Takie rozwiązanie poparli praktycznie wszyscy posłowie (przeciwko głosowało 3 posłów PO: Krzysztof Brejza, Marek Rząsa i Jacek Tomczak oraz 6 posłów klubu Kukiz’15).

Posłowie rozpoczną pracę po wakacjach 

Prace nad projektem w komisjach sejmowych zaczną się nie wcześniej niż we wrześniu – dzisiejsze posiedzenie jest ostatnim przed sejmowymi wakacjami.

Anna Morawska 

Foto: Sejm/T.Białoskórski

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz