NFZ przedłuża umowy ze szpitalami

04 Sierpnia 2017, 12:40

Część oddziałów NFZ podjęła decyzje o przedłużeniu umów ze szpitalami w zakresie świadczeń, które nie znalazły się w sieci. Dołączył do nich także mazowiecki oddział wojewódzki NFZ. Dotychczasowe umowy mają obowiązywać do końca marca przyszłego roku. 

- W celu zapewnienia ciągłości i dostępności do świadczeń stacjonarnej opieki zdrowotnej - w tych zakresach, które nie spełniały warunków kwalifikacji do systemu podstawowego zabezpieczenia świadczeń, tzw. sieci szpitali - dyrektor mazowieckiego NFZ Filip Nowak podjął decyzję o  przedłużeniu obowiązujących umów. Zgodę na takie rozwiązanie wydał, na podstawie art. 156 ust. 1a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, Prezes NFZ Andrzej Jacyna. Okres obowiązywania umów na lecznictwo szpitalne oraz rehabilitację upływa 30 września br. Aneksowane umowy będą obowiązywały do 31 marca 2018 r. – informuje Andrzej Troszyński, rzecznik prasowy MOW NFZ.

Jak podkreśla Biuro Prasowe Centrali Funduszu, każdy oddział wojewódzki sam podejmuje decyzje o ewentualnym aneksowaniu umów. Ostatecznie na takie rozwiązanie musi się jednak zgodzić prezes Andrzej Jacyna. Wiadomo już, że - poza Mazowszem - umowy będą przedłużone m.in. na Podkarpaciu i na Śląsku. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: NFZ

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz