Zdrowotny przegląd prasy

11 Sierpnia 2017, 8:53

Dziś w prasie m.in. o niedofinansowaniu służby zdrowia, rosnących kolejkach do lekarzy i braku pieniędzy z NFZ na opiekę nad kobietami w zagrożonej ciąży.

„Chory to nie tylko problem Radziwiłła” – pisze Mateusz Rzemek w Rzeczpospolitej. Problem kolejek wynika z tego, że polska służba zdrowia jest niedofinansowana, a rząd nie planuje przeznaczyć większej na zdrowie więcej pieniędzy. Rząd powinien wreszcie oszacować koszty niewydolności publicznej służby zdrowa. Trwające latami oczekiwanie pacjentów na zabieg nieodwracalnie odbija się na ich stanie zdrowia i sporo kosztuje budżet państwa – czytamy.

„Pieniądze nie przyspieszą wizyty” – pisze Karolina Kowalska w Rzeczpospolitej. Braki kadrowe wśród lekarzy wydłużają kolejki w prywatnej służbie zdrowia i zniżają doskonałe wyniki branży.

Nie ma pieniędzy na zagrożone ciąże. NFZ: "Płacimy tyle, ile możemy" – to temat z dzisiejszego wydania Gazety Wyborczej. Płacenie za opiekę nad kobietami z zagrożoną ciążą nie powinno być objęte żadnymi limitami - uważają dyrektorzy szpitali. O tym jak wyglądają rozliczenia śląskich placówek z NFZ pisze Judyta Watoła. Decyzja o tym, by opieka nad ciężarnymi nie była objęta limitami, zależy od centrali NFZ i Ministerstwa Zdrowia. Ginekolodzy zwracają uwagę, że jest bardzo potrzebna i że jej brak ma poważne konsekwencje, także ekonomiczne – czytamy.

Partia obiecała, rząd nie zapłaci. Opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych idą na wojnę z rządem PiS – pisze w Gazecie Wyborczej Ludmiła Anannikova. Skarb państwa nie poszedł na ugodę z opiekunami dorosłych niepełnosprawnych i nie zamierza wypłacić im odszkodowań. Ale kilka lat temu PiS był zagorzałym krytykiem nierównego traktowania opiekunów – czytamy.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz