Zmiany personalne w zdrowiu

12 Września 2017, 14:11

Przedstawiamy trzy ciekawe zmiany personalne związane z ochroną zdrowia.

Nowy stary konsultant

Resort zdrowia po raz kolejny powołał na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej prof. Macieja Szmitkowskiego z Zakładu Diagnostyki Biochemicznej UM w Białymstoku. Prof. Szmitkowski został odwołany z funkcji pod koniec stycznia tego roku, a przeciwko zmianie protestowało Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Czasowo zastępował go dr hab. Bogdan Solnica. 

Zmiana w IT

Rada nadzorcza Sygnity powierzyła Mariuszowi Nowakowi pełnienie obowiązków prezesa do czasu powołania nowej osoby na to stanowisko oraz powołała Piotra Wierzbickiego na członka zarządu ds. finansowych – poinformowała firma.
Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT m.in. dla placówek medycznych.
Jak informuje na swojej stronie spółka „Dostarczany przez nas System Informacji Medycznej dla Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wspomaga gromadzenie i analizę danych statystycznych ze wszystkich jednostek ochrony zdrowia w Polsce. W ramach projektów dofinansowywanych przez UE wdrożyliśmy system umożliwiający prowadzenie Krajowego Rejestru Dawców Krwi i znakowanie donacji zgodnie z normą ISBT 128, który wspomaga działalność regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz ich oddziały”.

Transfer w farmacji

Kare Schultz – dotychczasowy prezes duńskiego koncernu farmaceutycznego Lundbeck zostanie prezesem izraelskiego koncernu farmaceutycznego Teva. Informacja na ten temat spowodowała wzrost optymizmu inwestorów oraz notowań Tevy o 19,35 proc. Akcje spółki mocno taniały w sierpniu i mimo wzrostu notowań nie wróciły do poziomu z lipca. 

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

karol Wtorek, 12 Września 2017, 23:01
Świetna wiadomość!!! Prof Szmitkowski to najwłaściwsza osoba na tym stanowisku!