Dziś na Komisji Zdrowia sprawozdanie NFZ

14 Września 2017, 7:26

Dziś sejmowa Komisja Zdrowia ma m.in. zaopiniować sprawozdanie z wykonania planu finansowego NFZ za ubiegły rok. Zbierze się też Parlamentarny Zespół do spraw Szpitali Powiatowych.

W kolejnym dniu pierwszego po wakacyjnej przerwie posiedzenia Sejmu Komisja Zdrowia zajmie się sprawozdaniem z wykonania planu finansowego NFZ za 2016 rok. Posłowie KZ rozpatrzą też sprawozdanie z działalności Funduszu za ubiegły rok. Informacje będą przedstawiać minister rozwoju i finansów, prezes NFZ i minister zdrowia. Początek posiedzenia o godz. 17.

O godz. 10 zbierze się Parlamentarny Zespół ds. Szpitali Powiatowych. Tematem spotkania jest „Finansowanie szpitali powiatowych w kontekście przeprowadzanych reform. a) zasady wyliczania indywidualnego ryczałtu oraz przewidywana wielkość ryczałtu w skali kraju z uwzględnieniem podziału na szpitale powiatowe i pozostałe; b) zadłużenie szpitali powiatowych jako ryzyko we wprowadzeniu nowego systemu; c) obligatoryjne przejęcie opieki świąteczno-nocnej - dodatkowy przychód czy zagrożenie?”

Dziś minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odniesie się też do ostatecznego kształtu specustawy zdrowotnej, według której do systemu ma trafić dodatkowe 281,8 mln zł. Konferencja na ten temat została zaplanowana w MZ o godz. 11.

 

Redakcja

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz