Zdrowotny przegląd prasy

14 Września 2017, 9:07

Dziś w prasie m.in. o podwyżkach dla pielęgniarek, zamieszaniu wokół zmian na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, ograniczonych środkach ze specustawy i prezydenckim projekcie dot. zakazu solariów dla dzieci.

 

„NFZ nie pokryje podwyżek w domach pomocy” – pisze Michalina Topolewska w Dzienniku Gazecie Prawnej. MZ nie zamierza podejmować działań, które pozwoliłyby na zwiększenie wynagrodzeń pielęgniarek zatrudnionych w domach pomocy społecznej - czytamy. 

O zamieszaniu wokół zmian na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi pisze dziś w Gazecie Wyborczej Judyta Watoła. „Wydział Macierewicza na łódzkim uniwersytecie?”  -  Minister Antoni Macierewicz będzie rządził Wydziałem Wojskowo-Medycznego w Łodzi? Posłowie PiS chcą by sam wybierał prorektora, dziekana i prodziekana - czytamy. Szerzej pisaliśmy na ten temat tutaj.

,,Morawiecki dał, ale za mało” – pisze Dariusz Grzędziński w Fakcie. Tekst dotyczy decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, który w celu zmniejszenia kolejek do lekarzy miał przeznaczyć na służbę zdrowia dodatkowe 2,8 mld zł. Ostatecznie jest to 281 mln zł czyli blisko 10 razy mniej. Co więcej, jak mówi wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala, środki mają zostać przeznaczone na sprzęt do leczenia raka piersi oraz wyposażenie gabinetów pielęgniarskich i stomatologicznych, a nie na kolejki - czytamy. My pisaliśmy na ten temat tutaj.

W Rzeczpospolitej: ,,Wielkie pieniądze na lepsze leczenie” - Blisko 72 mln zł unijnego wsparcia dostaną placówki medyczne regionu na zakup nowoczesnego sprzętu, przebudowę i poprawę warunków pobytu pacjentów.

,,Prezydent chce zakazać opalania” – czytamy w Super Expressie. Prawdopodobnie w tym tygodniu zapadnie decyzja w tej sprawie. Do solarium nie wejdziemy bez dowodu. O prezydenckim projekcie ustawy zakazującej solariów dla dzieci pisaliśmy tutaj.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz