Amsterdam, Barcelona i Wiedeń w czołówce wyścigu o siedzibę EMA?

04 Października 2017, 13:31

Jak donoszą zagraniczne media, Europejska Agencja Leków poinformowała Komisję Europejską, że to Amsterdam jest faworytem w wyścigu o bycie nową siedzibą EMA po Brexicie. Liczy się jeszcze Barcelona i Wiedeń.

EMA obawia się przeprowadzki do państwa, w którym nie będzie w stanie utrzymać większości pracowników. Zdaniem Agencji, może to grozić „kryzysem dla zdrowia publicznego”.

Z analiz EMA wynika, że najlepszym scenariuszem byłoby utrzymanie przynajmniej 81 proc. dotychczasowego zatrudnienia. W niektórych miastach, które zgłosiły swoją kandydaturę do nowej siedziby, liczba personelu mogłaby jednak spaść nawet do 30 proc.  "Oznaczałoby to, że Agencja nie będzie mogła funkcjonować. Miałoby to istotne konsekwencje dla zdrowia publicznego w UE" – wskazała EMA w swoim oświadczeniu.

Choć EMA nie podała nazwy miast, które w tej chwili mają największe szanse w wyścigu o nową siedzibę Agencji, Politico poinformowało, że to Amsterdam wszedł na szczyt listy. Barcelona i Wiedeń to kolejni, najpoważniej rozważani kandydaci przez Agencję.

Ostateczna decyzja dotycząca relokacji EMA należy do przywódców UE, którzy będą próbowali dojść do porozumienia na następnym szczycie w październiku, a ostatecznej decyzji można się spodziewać miesiąc później. Przypomnijmy, że Warszawa jest jednym z kandydatów do nowej siedziby EMA.

AS

Źródło: Pharmatimes

Foto: MZ

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

paolo Wtorek, 10 Października 2017, 13:37
Czech w ogóle nie jest przydatny, do niczego. Nie maj wiedzy o systemie. A o EMA to nawet nie mówmy, to była zagrywka Panów jak niżej żeby omamić Kaczyńskiego i móc robić swoje.
brek Niedziela, 08 Października 2017, 13:33
Pan Czech, który został zatrudniony tylko pod warunkiem załatwienia EMA, może okazać się mało przydatny
tymon Sobota, 07 Października 2017, 23:08
Kiedy w końcu Prezes Kaczyński machnie ręką i strąci z planszy tych nieudaczników? Co Radziwiłł ma obiecane od Łandy? Jak dlugo bedziemy znosic jego ksiezyc w pelni na obrazkach? jak sobie uklad poradzi widzac ze reprezentuja go tak nieprofesjonalni emisariusze?
filip Środa, 04 Października 2017, 14:04
Jak to? Radziwiłł, Łanda i Czech oszukali Kaczyńskiego, że mu EMA załatwią? To skandal. Jak mogli.