Zdrowotny przegląd prasy

14 Listopada 2017, 8:50

Dziś w prasie m.in. o rosnącej liczbie zakażeń HIV wśród osób starszych, dokumentacji medycznej, do której dostęp będzie miał fiskus i o najnowszych danych dotyczących kolejek do badań obrazowych. 

„HIV z sanatorium. Starsze osoby podnoszą statystki zachorowań” piszą dziś w Dzienniku Gazecie Prawnej Patrycja Otto i Klara Klinger. Ministerstwo zdrowia pracuje nad nową kampanią dotyczącą uświadamiania osób starszych na temat wirusa HIV.

„Będziemy żyć dłużej, ale niestety nie zdrowiej”  czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. Pomimo wydłużenia długości życia system ochrony zdrowia wciąż boryka się z problemami zbyt małych nakładów oraz zbyt długich kolejek pacjentów do specjalisty.

„Dane z kart pacjentów wskazówką dla fiskusa” pisze w Rzeczpospolitej Aleksandra Tarka. Urzędnicy będą sprawdzali z jakich zabiegów korzystali chorzy. W kontroli pomogą dane z kart medycznych.

Super Express: „200 dni czekania na rezonans”. Pomimo 764 mln przeznaczonych  przez NFZ na skrócenie kolejek do badań lekarskich pacjenci wciąż czekają po 6 miesięcy na wizytę u specjalisty - czytamy.

„Pilotaż elektronicznej recepty w jednym z mniejszych miast” pisze w Rzeczpospolita Karolina Kowalska. Wprowadzony nowy program pilotażowy elektronicznej recepty oraz Internetowego Konta Pacjenta obejmie 3 apteki i wszystkie przychodnie w jednym z mniejszych miast - czytamy.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

tola Wtorek, 14 Listopada 2017, 9:10
W dobie rozmnażanie się jak króliki zdrowie nie jest już tak istotne, z takiej ilości dzieci zawsze jakieś zdrowe osobniki przeżyją, w taki sposób Krulik Hrabia Radziwiłł rozwiąże problem chorego społeczeństwa, a Minister Pracy i Opieki Społecznej straci rację bytu.