Zdrowotny przegląd prasy

21 Listopada 2017, 8:52

Dziś w prasie między innymi o tym czy Bank Światowy pomoże oddłużyć polskie szpitale oraz o tym, że klauzule opt-out coraz częściej wypowiadają lekarze specjaliści. Co jeszcze?

„Lekarze specjaliści też się buntują” pisze w Rzeczpospolitej Karolina Kowalska. Coraz więcej lekarzy specjalistów wypowiada umowy opt-out – czytamy. Przypomnijmy, że akcję wypowiadania klauzul o prace w godzinach nadliczbowych rozpoczęli lekarze rezydenci.

„Podpis na odległość” - wielu diagnostów laboratoryjnych apeluje o wstrzymanie autoryzacji badań na odległość – czytamy w dzisiejszym wydaniu Naszego Dziennika.

„Rezydenci straszą paraliżem służby zdrowia” pisze w Gazecie Polskiej Codziennie Dorota Łomicka. Lekarze rezydenci zmienili formę – zamienili protest na wypowiadanie klauzuli opt-out.

„Bank Światowy uratuje szpitale” piszą w Dzienniku Gazecie Prawnej Bartłomiej Godusławski, Klara Klinger i Michał Janczura. Bank Światowy zaproponował pomoc w spłacie zobowiązań finansowych polskich szpitali. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Bank Światowy prowadzi rozmowy z Ministerstwem Zdrowia na temat restrukturyzacji szpitali klinicznych. Miałby to być pierwszy etap na drodze do stworzenia instrumentu, który pozwoliłby oddłużyć cały sektor - informuje DGP.

Fakt: „Nowoczesny sprzęt. Łatwiej będą leczyć choroby serca” - szpital Grochowski będzie miał nowy angiograf - czytamy. 

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz