Zdrowotny przegląd prasy

22 Listopada 2017, 8:51

Dziś w prasie m.in. o miliardach na szpitalne nadwykonania i trudnościach w dostępie do medycznej marihuany. Co jeszcze?

O „Miliardach na szpitalne nadwykonania” pisze w Dzienniku Gazecie Prawnej Aleksandra Kurowska. W tym roku NFZ planuje podpisanie ugody z placówkami szpitalnymi i zapłatę za przekroczone limity świadczeń - czytamy. Pisaliśmy na ten temat tutaj.

„Chorzy poczekają rok na marihuanę” pisze w Rzeczpospolitej Karolina Kowalska. Wciąż brakuje przepisów dopuszczających medyczną marihuanę do obrotu – czytamy.

W tygodniku Polityka tekst pt.: ,,Rzucanie kłód” autorstwa Joanny Leszczyńskiej. Autorka opisuje historie osób starających się o protezę. Dużo łatwiej niż uzyskać protezę jest usiąść na wózku inwalidzkim. Ponadto w tekście opis trudnego procesu uzyskiwania dofinansowania na protezy oraz brak środków w PFRON i NFZ na ten cel.

Fakt: „Przygotuj się do wizyty u lekarza”. Lekarzy jest mało a kolejki do specjalistów długie. Zastanów co ci dolega. Komunikacja jest ważna 70 % diagnozy stanowi dobrze zebrany wywiad. 

„Zdrowy tryb życia może uchronić przed rakiem głowy i szyi” pisze w Gazecie Polskiej Codziennie Krzysztof Bałękowski. W GPC rozmowa na temat nowotworów i zdrowego trybu życia z dr hab. n. med. Tadeuszem Pieńkowskim.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

tymon Środa, 22 Listopada 2017, 9:52
A może to? Reformy Radziwiłła i zapaść służby zdrowia w Polsce już od stycznia.

W szpitalu dziecięcym w Prokocimiu brakuje anestezjologów. Wypowiedzieli umowy opt-out
Dominika Wantuch
22 listopada 2017 | 06:15
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

26 spośród 33 zatrudnionych anestezjologów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu wypowiedziało umowy opt-out. Nie pracują więcej niż 48 godzin w tygodniu. W szpitalu odbywają się pilne zabiegi. Planowe przeprowadzane są wtedy, gdy dostępna jest kadra. Szpital nie informuje, ile zabiegów zostało odwołanych.