Zdrowotny przegląd prasy

07 Grudnia 2017, 8:53

Dziś w prasie m.in. o podwyżce cen leków po przeszczepach, lepszym dostępie do wyrobów medycznych i narastającym problemie braku kadr medycznych.

O „Negocjacjach pod specjalnym nadzorem przeczytamy dziś w Gazecie Polskiej Codziennie. Resort zdrowia nie chce ujawniać danych dotyczących negocjacji refundacyjnych w związku z ustawą o jawności. Pisaliśmy na ten temat tutaj.

Lepszy dostęp do sprzętu. Ale bez wyższej jakości” pisze w Dzienniku Gazecie Prawnej Agata Szczepańska. Ministerstwo zdrowia przekazało do konsultacji społecznych rozporządzenie poszerzające wykaz wyrobów medycznych o wyroby dla cukrzyków, stomików oraz użytkowników pieluchomajtek. Pisaliśmy na ten temat tutaj.

Ustawa ważniejsza niż dzieci” – pisze w Rzeczpospolitej Karolina Kowalska. Wiceminister zdrowia Marcin Czech podczas posiedzenia Komisji Zdrowia w Sejmie poinformował, że gdyby resort zdecydował się na stworzenie specjalnej grupy limitowej dla dzieci po przeszczepach byłby to precedens i podstawa do negocjacji dla innych grup. O przebiegu wczorajszego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia pisaliśmy tutaj.

Celon Pharma nie kupi nowych akcji Mabionu” – pisze w Parkiecie Kamil Majcher. Mabion produkujący lek biopodobny szykuje się do emisji akcji na zagranicznym parkiecie. Potrzebuje 440 milionów zł na inwestycje. Celon Pharma, który wysłał list wspierający Mabion nie planuje jednak zakupu akcji tej firmy.

„Zamykają szpitale bo nie ma lekarzy” – czytamy w dzisiejszym wydaniu dziennika Fakt. Coraz bardziej powiększa się problem braku kadr lekarskich. 

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz