Jest już nowa-stara Rada Ministrów. Radziwiłł zostaje w rządzie

11 Grudnia 2017, 17:38

Prezydent Andrzej Duda powołał rząd na czele z nowym premierem Mateuszem Morawieckim. Była premier Beata Szydło zajmie się polityką społeczną w randze wiceprezesa Rady Ministrów. Pracę w rządzie będzie również kontynuował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podobnie jak wszyscy dotychczasowi ministrowie w rządzie Beaty Szydło.

Przynajmniej na razie zmiany w rządzie dotyczą wyłącznie stanowiska premiera. Mateusz Morawiecki chce się najpierw przyjrzeć pracy swoich kolegów w rządzie z nowej pozycji Prezesa Rady Ministrów. Będzie jednocześnie nadal kierował super resortem rozwoju i finansów. - Dla mnie to jest ogromy zaszczyt, że mogę stanąć na czele rządy RP. Traktuję tę funkcje jako element odpowiedzialności i podejmowania decyzji w takim kształcie, żeby obywatelom żyło się jak najlepiej. Będzie to rząd kontynuacji. Naszym punktem odniesienia będzie na pewno bezpieczna rodzina, godna praca, mieszkanie dostępne dla jak największej liczy osób. To są cele, które można realizować kiedy kwitnie gospodarka. Również z cała pewnością będziemy dbać o zachowanie tożsamości kulturowej Polski - mówił dziś w Kancelarii Prezydenta Mateusz Morawiecki. 

Wicepremierem i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego będzie nadal Piotr Gliński, a Jarosław Gowin – wicepremierem i ministrem szkolnictwa wyższego. Na stanowisku ministra obrony narodowej, mimo licznych spekulacji, pozostał Antonii Macierewicz. Podobnie jak Witold Waszczykowski, na fotelu ministra spraw zagranicznych. W Ministerstwie Zdrowia również bez zmian. Resortem jak dotąd pokieruje Konstanty Radziwiłł.

Ministrem, członkiem Rady Ministrów zostali: Beata Kempa - dotychczasowa szefowa Kancelarii Premiera, Elżbieta Witek - szefowa Gabinetu Politycznego byłej premier Beaty Szydło, Mariusz Kamiński, szef CBA i Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Na jutro w Sejmie zostało zaplanowane expose nowego premiera. Będzie też głosowane wotum zaufania dla rządu. 

Redakcja

Foto: PiS tt

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz