Sejmowa Komisja Zdrowia o wypowiadaniu opt-outów (zapowiedzi)

13 Grudnia 2017, 7:09

Na dziś zaplanowane zostały dwa posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia. Jedno z nich będzie dotyczyło skali prowadzonej przez rezydentów akcji wypowiadania klauzuli opt-out. Informacji w tej sprawie udzieli posłom minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. 

Wypowiadanie klauzuli opt-out na sejmowej Komisji Zdrowia

Dziś sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzy informację Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła w sprawie wypowiadania klauzul opt-out oraz zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom po realizacji wypowiedzianych klauzul”. Początek posiedzenia o godz. 14.

Na godz. 16. zaplanowane zostało wspólne posiedzenie sejmowych Komisji: Zdrowia i Edukacji, Nauki i Młodzieży. W porządku obrad jest rozpatrzenie Informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli wdrażania zasad zdrowego żywienia w szkołach publicznych wraz ze stanowiskiem Ministra Edukacji Narodowej oraz stanowiskiem Ministra Zdrowia.

Zostanie też rozpatrzona informacji Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia na temat profilaktyki wśród dzieci i młodzieży z zakresu otyłości i cukrzycy i modelu prozdrowotnego odżywiania dzieci i młodzieży.

Parlamentarny Zespół ds. Praw Pacjentów zajmie się tematem badań laboratoryjnych w POZ - finansowaniem i dostępnością.

W Senacie o ograniczeniach w sprzedaży alkoholu

Senat zajmie się m.in. zmianami w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Ustawa modyfikuje zasady ustalania przez radę gminy liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, a także napojów zawierających do 4,5% alkoholu oraz piwa na terenie gminy. Projekt wprowadza też możliwość ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6 rano.

Powitanie premiera Mateusza Morawieckiego w KPRM

Dziś o godz. 10.00, odbędzie się powitanie premiera Mateusza Morawieckiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

 

Redakcja

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

olga Środa, 13 Grudnia 2017, 8:21
Minister Zdrowia będzie jak zawsze bagatelizował lekarzy Polaków, w końcu to Radziwiłł