Zdrowotny przegląd prasy

13 Grudnia 2017, 8:48

Dziś w prasie m.in. o planowanych przez rząd zmianach w ratownictwie medycznym, coraz większej popularności ruchów antyszczepionkowych i walce ze smogiem. Co jeszcze?

O „Antyszczepionkowej międzynarodówce” piszą w Dzienniku Gazecie Prawnej Klara Klinger i Patrycja Otto. Coraz częściej ruchy antyszczepionkowe rozprzestrzeniają się poza macierzyste państwo - czytamy.

Będzie mniej dyspozytorni medycznych” czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. Reforma ratownictwa medycznego w Polsce może poskutkować tym, że w przyszłości nie będzie już prywatnych oddziałów ratunkowych i karetek pogotowia. O zmianach w ratownictwie medycznym pisaliśmy tutaj.

Ryzyko powikłań może być mniejsze” –prace nad rozporządzeniem wprowadzającym przyszpitalne poradnie specjalistyczne znacznie przyspieszyły – pisze w Rzeczpospolitej Karolina Kowalska.

Pacjenci będą musieli dłużej poczekać na karetkę” – pisze w Rzeczpospolitej Mateusz Rzemek. Pod koniec grudnia z chorzy mogą mieć kłopoty z uzyskaniem pomocy, ze względu na brak lekarzy.

Gazeta Wyborcza: „Nie przychodzi baba do lekarza” - Polacy nie chcą marnować czasu w kolejkach do lekarzy a w związku z tym unikają wizyt zwłaszcza z problemami guzów.

„Lekarze: dość pracy ponad siły” w stołecznym wydaniu Gazety Wyborczej o tym, że lekarze specjaliści i rezydenci wypowiadają klauzule opt-out. 

„Warszawa szykuje się na smog” – czytamy w Gazecie Wyborczej. Miasto wyda 4 miliony zł by kupić oczyszczacze powietrza do wszystkich stołecznych przedszkoli.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz