Centrum Onkologii w Bydgoszczy najlepszym szpitalem w Polsce

14 Grudnia 2017, 10:53

Centrum Onkologii w Bydgoszczy to zwycięzca najnowszego Rankingu Szpitali 2017, w ramach ogólnopolskiego programu Bezpieczny Szpital Przyszłości. "Złotą Setkę" szpitali po raz 14. wyłoniło podległe Ministerstwu Zdrowia Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Bydgoskie Centrum Onkologii zajęło pierwsze miejsce w aż 3 kategoriach:

  1. sieć szpitali: szpitale onkologiczne lub pulmunologiczne,
  2. ranking szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych tzw. ” Złota Setka”,
  3. najlepszy szpital w województwie kujawsko-pomorskim.

Kolejne dwa miejsca w rankingu 100 najlepszych placówek medycznych w kraju zajęły: Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku.

Warszawski IHIT po raz kolejny w czołówce

Wśród szpitali zabiegowych monospecjalistycznych (bez onkologicznych) pierwsze miejsce zajął Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Najlepszą niezabiegową placówką okazał się natomiast Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

Kto w pierwszej 10?

W pierwszej dziesiątce głównego rankingu (obejmującego 100 szpitali) znalazły się jeszcze: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Zamościu, Szpital "Miedziowego Centrum Zdrowia" w Lubinie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lecznica Dzieci i Dorosłych Szpital w Chorzowie oraz Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie.

Co decydowało o miejscu w rankingu?

Ranking powstał na podstawie opracowanej przez Centrum i wysyłanej do szpitali ankiety. Zawiera ona niemal 300 pytań dotyczących infrastruktury szpitalnej, jakości opieki, komfortu pobytu pacjenta w szpitalu, zakażeń, uzyskanych certyfikatów i sytuacji finansowej placówki.

AS

Źródło: PAP, GW Bydgoszcz, Rzeczpospolita, CMJ

Foto: Centrum Onkologii Bydgoszcz

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz