Wiceminister M. Czech: nowelizacja Prawa farmaceutycznego bliżej

14 Grudnia 2017, 15:26 Marcin Czech

Nowelizacja Prawa farmaceutycznego, w której wpisano m.in. ułatwienia dla rejestracji i prowadzenia badań klinicznych, była w tym tygodniu tematem dyskusji na Komitecie Stałym Rady Ministrów. 

Chodzi o nowelizację, która nazywana była małą. Jednak jak podkreślał Czech - rozrosła się. 

- Wczoraj na komitecie rady ministrów stanęła nowelizacja prawa farmaceutycznego. Jej elementem jest zmniejszenie barier administracyjnych w rejestracji uruchamianiu badań klinicznych - mówił Czech. 

PwC szacowało, że tylko w 2014 roku wartoś badań klinicznych w Polsce wyniosła 950 mln zł. Do państwowej kasy wpłynęło ponad 300 mln zł z tytułu podatków i opłat odprowadzonych w związku z prowadzonymi w Polsce badaniami klinicznymi.

W 2014 r. wskaźnik liczby prowadzonych badań klinicznych na milion mieszkańców wyniósł 10,4. To znacznie mniej niż w innych krajach naszego regionu, takich jak Czechy (24,5), Węgry (22,5) czy Bułgaria (15,2).

 

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

rob Wtorek, 19 Grudnia 2017, 8:39
Czech mówił? Sam od siebie? Wow, a kto mu to napisał co mówił, bo on sam nic powiedzieć nie potrafi? Jaka firma i jakie grono "przyjaciół|" pisze teraz ministrowi ustawy?