MZ: Są zmiany w składzie zestawów ratujących życie

11 Stycznia 2018, 14:54

Do konsultacji społecznych trafił projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być doraźnie dostarczane w związku z udzielanym świadczeniem zdrowotnym, oraz wykazu produktów leczniczych wchodzących w skład zestawów przeciwwstrząsowych, ratujących życie. Co się zmieni?

Ze składu zestawów przeciwwstrząsowych, z których korzystają lekarze i pielęgniarki został usunięty płyn infuzyjny (HES). O jego usunięcie do MZ zwróciła się Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego uzasadniając to koniecznością ujednolicenia zestawów przeciwwstrząsowych stosowanych przez pielęgniarki i położne pracujące w POZ.

Zmiana w rozporządzeniu polega też na wpisaniu do wykazu produktów leczniczych wchodzących w skład zestawów przeciwwstrząsowych, ratujących życie, roztworu adrenaliny do podawania domięśniowego przez lekarza, pielęgniarkę i położną. 

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być doraźnie dostarczane w związku z udzielanym świadczeniem zdrowotnym, oraz wykazu produktów leczniczych wchodzących w skład zestawów przeciwwstrząsowych, ratujących życie.

AS

Źródło: RCL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz