Obsada w aptekach po 16-tej. Izba aptekarska spotkała się z GIF-em

12 Stycznia 2018, 15:24

Naczelna Rada Aptekarska wyraża zaniepokojenie brakiem właściwego nadzoru ze strony niektórych Wojewódzkich Inspektorów Farmaceutycznych. Chodzi o zapewnienia pełnej obsady fachowego personelu w aptekach ogólnodostępnych.

Stanowisko samorządu aptekarskiego w tej sprawie powstało w związku z doniesieniami medialnymi, że w aptekach brakuje farmaceutów, a ponieważ kontrole są z reguły do godz. 16:00 właściciele aptek wieczorami dają mniejszą niż wymaga prawo obsadę, a inspektorzy - jak anonimowo przyznali w Dzienniku Gazecie Prawnej - przymykają na to oko. 

Inspekcja Farmaceutyczna wyjaśni sytuację

W ocenie Naczelnej Rady Aptekarskiej, brak odpowiedniej liczby farmaceutów niezbędnych do właściwego funkcjonowania danej placówki, narusza obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa farmaceutycznego, co w konsekwencji może doprowadzić do zagrożenia zdrowia lub życia pacjentów.

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, spotkała się z Głównym Inspektorem Farmaceutycznym w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Podczas spotkania prezes NRA uzyskała zapewnienie, że Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna przeprowadzi postępowanie wyjaśniające i zweryfikuje pracę Wojewódzkich Inspektorów Farmaceutycznych w tym zakresie.

AS

Źródło: NIA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

mgr farm. Czwartek, 18 Stycznia 2018, 22:16
Popieram przyznanie szerszego zakresu uprawnień technikom farmaceutycznym z odpowiednim doświadczeniem.
Wielu z nich posiada większą wiedzę niż niektórzy magistrowie farmacji. Wiem z doświadczenia.
Bb Poniedziałek, 15 Stycznia 2018, 13:12
Dajcie większe uprawnienia technikowi a nie tylko im ubierać możliwości..... Technik i tak ma więcej praktycznej wiedzy niż mgr... Zastanówcie się