GIF wycofuje popularny lek na grypę

18 Stycznia 2018, 9:28

Jedną serię Febrisanu wycofuje ze sprzedaży Główny Inspektor Farmaceutyczny. To popularny lek stosowany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Co jest przyczyną decyzji GIF?

Decyzję o wycofaniu z obrotu kilkunastu serii Febrisanu podjął najpierw podmiot odpowiedzialny, koncern Takeda Pharma Sp. z o.o. i poinformował o tym Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powodem są stwierdzone niezgodności w zakresie zawartości paracetamolu. 

Tym razem z aptek i hurtowni zostanie wycofana jedna seria leku. W październiku GIF wycofał ze sprzedaży aż dwanaście serii Febrisanu. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

AS

Źródło: GIF

Foto: febrisan.pl

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Maja Czwartek, 18 Stycznia 2018, 11:15
Od kiedy jem miód wielokwiatowy z CBD + CBDA i pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję - nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie - kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Przyznaję, że konopi nie jem codziennie, wtedy efekty byłyby pewnie jeszcze lepsze, jeżeli chodzi o inne schorzenia. także polecam a te produkty znajdziecie na tej stronie najtańsza wysyłka sprawdziłam :) konopiafarmacja pl