Szpital im. Biziela w Bydgoszczy: aż 5 oddziałów ogranicza przyjęcia

22 Stycznia 2018, 10:58 Recydenci_protest

Szpital Uniwersytecki Nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy ograniczył dziś przyjmowanie pacjentów na niektórych oddziałach. Informację zamieścił na stronie internetowej. Tłumaczy, że powodem jest brak lekarzy. 

„Z dniem 22.01.2018 r. w związku z wypowiedzeniem przez lekarzy klauzuli OPT-OUT i ograniczeniem czasu pracy do ustawowych 48 godzin tygodniowo Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy zmuszona jest w sposób istotny ograniczyć przyjęcia w tzw. „trybie planowym” (nie dotyczy pacjentów z kartą DILO) w następujących zakresach świadczeń: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, kardiologia, ortopedia, położnictwo i ginekologia".

Szpital informował już pod koniec zeszłego roku, że może mieć takie problemy. Jednak negocjacje z lekarzami na poziomie centralnym na razie nie przyniosły efektu. Z kolei na poziomie lokalnym na dziś planowane są kolejne rozmowy, w które zaangażowany jest m.in. urząd wojewódzki i oddział NFZ. 

Nowy minister zdrowia spotkał się z przedstawicielami lekarzy w piątek i przedstawił im swoje propozycje. Termin kolejnego spotkania ma zostać ustalony dziś. W wywiadzie dla Rzeczpospolitej podkreślał, że ma pomysł na rozwiązanie sporu. Zobacz: Ł. Szumowski: Mam pomysł na rozwiązanie konfliktu z rezydentami

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Anonim2 Środa, 07 Lutego 2018, 3:15
I do tego odbijają wszystko z SOR`u, pogotowie ma do nich nie wozić pod pretekstem remontu SOR`u, braku wody, braku prądu albo innych wymyślonych w zależności od dnia powodów... Więc nie tryb tzw planowy tylko OSTRY, DYŻUROWY też. Może kontrolę z NFZ??
Anonim Czwartek, 25 Stycznia 2018, 3:33
Nie w związku z wypowiedzeniem opt out tylko w związku ze zbyt mała ilością zatrudnionych lekarzy. Szpital zatrudnia za mało ludzi więc jest w stanie zaopatrzyć mniej chorych-logiczne.