Astellas ma nowego szefa

31 Stycznia 2018, 14:04 leki

Koncern farmaceutyczny Astellas ma nowego szefa. Firma ogłosiła w środę, że dotychczasowy dyrektor ds. strategii firmy i dyrektor handlowy Kenji Yasukawa, przejmie obowiązki na stanowisku CEO od Yoshihiko Hatanaka z dniem 1 kwietnia. 

W uzasadnieniu tej zmiany koncern wskazał, że zmiana dyrektora wykonawczego pozwoli jej "energicznie realizować" swoje nowe strategiczne cele.

Spadły zyski, idą zmiany

Zmiana przywództwa nastąpiła w momencie, gdy Astellas poinformował, że sprzedaż w pierwszych dziewięciu miesiącach roku 2017 spadła o mniej niż 1 procent do 999,4 miliarda jenów japońskich (9,2 miliarda dolarów), a zysk za ten okres spadł o 20,2 procent, w wyniku jednorazowego odpisu z tytułu utraty wartości i opłat związanych z przeglądem planów projektów rozwojowych i likwidacją działalności badawczej spółki zależnej Agensys.

Hatanaka zauważył, że "kluczowe globalne produkty, w tym Xtandi, nadal wykazywały stały wzrost w pierwszych dziewięciu miesiącach", dodając "w ostatnim czasie osiągnęliśmy wiele, w tym przejęcie Mitobridge."

AS

Źródło: firstwordpharma.com

Foto: Astellas

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz