Zdrowotny przegląd prasy

13 Lutego 2018, 8:42

Dziś w prasie m.in. o sytuacji szpitali w sieci, źle przechowywanych szczepionkach i zaproponowanych przez MZ zmianach w ustawie o płacach minimalnych w ochronie zdrowia. 

W co trzecim szpitalu mniej na leczenie – pisze w Rzeczpospolitej Karolina Kowalska. Ryczałtu nie wykonało prawie 30 proc. placówek medycznych w Polsce. Sytuacja ta poskutkuje dla nich zmniejszeniem środków finansowych, co z kolei przełoży się na dłuższe kolejki.

O Złotym standardzie profilaktyki pisze dziś w Dzienniku Gazecie Prawnej Klara Klinger. Minister zdrowia Łukasz Szumowski chce wprowadzić nowe standardy w profilaktyce tj. wypracowanie listy badań dostępnych dla pacjentów w podstawowej opiece zdrowotnej oraz wprowadzenie nowego systemu, który umożliwiłby ich wykonywanie.

Poród nie musi boleć. Boli, bo brakuje anestezjologów – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. Ministerstwo Zdrowia pracuje nad standardami dla rodzących kobiet. Gotowy projekt dokumentu ma zostać przedstawiony w marcu.

W Lubuskiem mieliśmy niezgodny z prawem szczepionkowy incydent – w Dzienniku Gazecie Prawnej rozmowa z Głównym Inspektorem Sanitarnym Markiem Posobkiewiczem. Tematem rozmowy jest incydent związany z niewłaściwym przechowywaniem szczepionek.

Kolejne grupy pracowników z gwarantowaną pensją – pisze w Dzienniku Gazecie Prawnej Agata Szczepańska. Nowy projekt ustawy dot. wynagrodzenia pracowników medycznych włącza w grupę podmiotów z podwyżkami m.in. sekretarki medyczne, salowe oraz sanitariuszy.

Szczepionki w prokuraturze – czytamy w Naszym Dzienniku. Prokuratura w Szczecinie sprawdzi czy nic nie grozi pacjentom zaszczepionymi niewłaściwie przechowywanymi szczepionkami. 

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz