A. Duda: Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia

14 Lutego 2018, 8:55

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wzięli we wtorek udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorego zorganizowanej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Obchody odbywały się pod hasłem "Innowacyjne technologie i partnerstwo w służbie Pacjentom". Para Prezydencka spotkała się również z pacjentami kliniki.

Prezydent podkreślił, że "Instytut to wspaniały, wielki, wysokospecjalistyczny szpital, należący do absolutnej polskiej czołówki". Andrzej Duda wskazywał, że wizyta odbywa się w momencie szczególnym, dwa dni po Światowym Dniu Chorego. 

Wiem, jakie są dzisiaj bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia

- To też dla nas przede wszystkim okazja, aby podziękować tym, którzy na co dzień pochylają się nad cierpiącymi, chorymi – powiedział Prezydent. Dziękował personelowi medycznemu za wielką służbę bliźniemu. Jak podkreślał, bardzo często jest to praca w trudnych warunkach, ponad siły.  – Wiem, jakie są dzisiaj bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia. Wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, mamy niedosyt lekarzy, bo niestety wielu Państwa kolegów, koleżanek wyjechało za granicę. Dziękuję, że Państwo jesteście z nami, dziękuję, że tu, w Polsce służycie chorym – mówił.

Znaczenie nowych technologii w zdrowiu

Prezydent podkreślał, że rozwój nowych technologii przyczynia się do ratowania życia, do przywracania zdrowia. - Przez postęp w tym zakresie, jeszcze doskonalsze technologie, bardziej wyspecjalizowane urządzenia jesteście Państwo w stanie lepiej diagnozować i w efekcie lepiej, sprawniej, dokładniej i bardziej precyzyjnie leczyć - zaznaczył.

Andrzej Duda zapewnił, że jako Prezydent będzie wspierał programy zmierzające do poprawy kondycji polskiej służby zdrowia.

O ICZMP

Instytut jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Został utworzony w 1997 r. na bazie Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki, istniejącego od 1988 r. Placówka składa się z dwóch części: ginekologiczno-położniczej oraz pediatrycznej, dysponuje ponad 900 łóżkami. Rocznie przyjmowanych jest tam ponad 57 tys. pacjentów.

AS

Źródło: KPRP

Foto: KPRP/G.Jakubowski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz