A. Jacyna: dodatkowe środki w zdrowiu na zmianę struktury udzielania świadczeń

- Mam nadzieję, że najbliższe lata będą tymi, gdy będziemy mogli zmieniać strukturę udzielania świadczeń dzięki dodatkowym pieniądzom - mówił dziś w Belwederze Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki szefa NFZ.

Nie we wszystkich oddziałach NFZ w radach są przedstawiciele pacjentów. Prezes NFZ podkreśla jednak, że w większym zakresie pacjenci będą włączani w proces decyzyjny. 

- Na skład rad nie mam wpływu, myślę, że możemy o tym przypomnieć - powiedział Jacyna. Podkreślił, że w sprawie spotkań z pacjentami Fundusz ma wiele do nadrobienia, zwłaszcza, że pojawiły się dodatkowe pieniądze na ochronę zdrowia. Kierunkowe wytyczne da minister zdrowia, a o opinię co do szczegółów Fundusz będzie zwracał się do pacjentów oraz analizował mapy potrzeb zdrowotnych. 

- Mam nadzieję, że najbliższe lata będą tymi, gdy będziemy mogli zmieniać strukturę udzielania świadczeń dzięki dodatkowym pieniądzom - mówił Jacyna. Podkreślał, że trudno przesuwać środki, zabierając jednym by dać drugim, co hamowało dotychczas zmiany. Jednak przy dodatkowym finansowaniu można kierować je celowo - tam gdzie są najbardziej potrzebne. 

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz